Odważ się i zrób jeden krok!

Czasami wystarczy zrobić tylko jeden krok w stronę wymarzonego celu i to wystarczy, by go osiągnąć, bo pozostałe dziewięć kroków mogą zrobić inni, a ten nasz pierwszy jest niezbędny, żeby rozpocząć cały proces.

Śniło mi się, że mnie okradziono. Złodzieje weszli przez okno i ukradli komputer stacjonarny i telewizor (ciekawe, bo to rzeczy, których akurat nie mam). Brat i tata byli przeciwni wzywaniu policji,  twierdząc, że to nic nie da. Upierałam się jednak, że warto, nawet jeśli nie wierzyłam, że to ma sens. Dla siebie, w imię własnego przekonania. Próbowałam ich przekonać w ten sposób: załóżmy, że aby coś się zadziało (np. złapanie złodzieja) potrzebne jest dziesięć kroków. Ja mogę zrobić tylko jeden lub żadnego. Ale ktoś inny może zrobić dziewięć pozostałych. Czasami wystarczy więc tylko jeden krok, żeby dać szansę jakiejś nowej rzeczywistości lub osiągnąć określony cel.

Kiedy mając 27 lat postanowiłam odejść z etatu w kancelarii i bardzo chciałam już pracować na własny rachunek, po prostu to zrobiłam, nie mając żadnego konkretnego planu. Odeszłam z firmy, zrobiłam jeden krok. Wtedy dopiero, gdy cale dnie miałam wolne od pracy i obowiązków i mogłam się porządnie wysypiać, oczy otworzyły mi się na różne możliwości. Spotykałam się ze znajomymi, którzy mają swoje firmy i z tych spotkań powstały pomysły, które przeszły moje najśmielsze oczekiwania!

Tak samo było z przeprowadzką w góry. Gdy już podjęłam decyzję, nie martwiłam się o pracę czy klientów, nie miałam sprecyzowanego planu, co dalej. Zrobiłam jeden krok – a było nim w zasadzie podjęcie decyzji – i wierzyłam, że się uda.

Zazwyczaj jest tak, ze na początku nowej drogi w życiu możesz zrobić tylko jeden i aż jeden krok, bo dalszej drogi po prostu nie widzisz: podjąć jakąś ważną decyzję, uśmiechnąć się do kogoś, spotkać się z kimś, pojechać w nowe miejsce. Ale gdy już się odważysz i go wykonasz, roztoczą się przed Tobą nowe horyzonty i wszystko okaże się jasne i proste!

Życie jest jak wędrowanie po górach. Im wyżej się wspinasz, odważasz się na trudną wędrówkę w nieznane, tym więcej widzisz, wyłaniają się przed Tobą kolejne góry i piękne doliny. Początkowo idziesz jednym utartym szlakiem, ale im wyżej jesteś, dostrzegasz w oddali coraz więcej różnych ścieżek i możliwości. Możesz wybrać spośród wielu nowych dróg i iść dalej tą, która najbardziej Ci odpowiada.

Odważ się, wyjdź z domu i postaw pierwszy krok w nieznane!

 

Zdjęcie: Jacek Frąckowiak

4 komentarze do "Odważ się i zrób jeden krok!"

 • comment-avatar
  biegacz
  18 września 2018 (17:10)
  Odpowiedz

  Dokładnie. Wszystko zaczyna się od pierwszego kroku 🙂
  Powodzenia!

 • comment-avatar
  Ela Wiewiórka
  23 września 2019 (14:48)
  Odpowiedz

  Ojej jaki fajny blog! Bardzo fajnie czytać kogoś z takim podejściem do życia. Konkret, pozdrawiam. Dopiero zaczynam czytać 🙂

  • comment-avatar
   biegamwgorach
   28 września 2019 (19:03)
   Odpowiedz

   Dzięki, mam nadzieję, że zacznę znowu regularnie pisać 🙂

 • comment-avatar
  mikolaj
  2 marca 2020 (11:00)
  Odpowiedz

  Hello, I’m Mikolaj Riley.
  Welcome to my homepage . I started writing in high school after a creative writing assignment for my English teacher. I did creative writing for almost a year before I thought about doing something else.
  I had always loved doing research papers because I’m passionate about learning. When you combine writing skill with a love of learning, dissertation writing only makes sense as a job.
  I’m passionate about assisting the students of the future in their school career. When they get too busy, I am there to help.

  Mikolaj Riley – Academic Writing Help – http://www.everydaycreativityfilm.com Confederation


Masz coś do powiedzenia?

HTML jest dozwolony