Niepodległościowa Jedenastka. Jest moc!

W Święto Niepodległości tradycji musiało stać się zadość. Miałam to wyboru dwa biegi – w Zakopanem płaska dyszka po Krupówkach i okolicy i w Białym Kościele pod Krakowem – niepłaska Niepodległościowa Jedenastka (11,11 km).

Pojechałam do Białego Kościoła poznać nowe tereny. To był super wybór! Świetnie zorganizowany bieg. Wystartowało ponad 600 biegaczy, aż dziw, że lokalny bieg, odgrywany po raz trzeci zgromadził taką liczbę uczestników. Było przepięknie, ciepło, słonecznie i bardzo bardzo malownicza trasa w Dolinie Prądnika.

Trasa biegu jest pofałdowana, a dokładnie składała się z 2-kilometrowego stromego zbiegu, następnie z prawie 6-kilometrowego podbiegu, a potem jakieś nierówności po łące. Częściowo asfaltowa, częściowo utwardzona i trochę polną drogą z błotem, na której glebę zaliczył zawodnik tuż przede mną tak, że prawie go przeskoczyłam. Pobiegłam z pewnym zapasem, w tempie i tętnie, jakim biegam biegi ciągłe w terenie crossowym, czyli średnie tętno 163 i tempo 4:28, a na finiszu 3:20. Z takiego finiszu jestem bardzo zadowolona. Zadowolona też jestem z faktu wyprzedzenia w drugiej połowie biegu dwóch biegaczek, 4 miejsca w open Kobiet i 1 miejsca w kategorii Adwokatów, a raczej Adwokatek.

Zobacz przebieg trasy TUTAJ.  A na filmie możesz zobaczyć, jak piękna była trasa 🙂

Tym startem rozpoczęłam mój czterotygodniowy plan treningowy do płaskiej dyszki w grudniu (oby była płaska! :)), który będzie się składał z dwóch akcentów: szybkości (10-12 x 400) i interwałów tempowych.
Zobaczymy co z tego wyjdzie 🙂 W każdym razie listopad w Tatrach na razie jest przepiękny, ciepły, suchy i póki nie raczy nas śniegiem można trenować szybkość 🙂

Wyniki biegu znajdziesz tutaj.

A w skrócie:

Kobiety

  1. Agnieszka Cader (Zabierzów Biega)
  2. Ewa Kucharska (MKS Iskra Pszczyna/CA)
  3. Ugrunkuk Oksana (Ukraina)
Mężczyźni
  1. Bogdan Semenowycz
  2. Andrzej Lachowski (AZS AWF Masters Kraków)
  3. Oleksandr Łabziuk (Achilles Leszno/ Kłos Winninca)

Brak odpowiedzi do "Niepodległościowa Jedenastka. Jest moc!"